„Dzieci Rodzicom” po raz trzynasty

Drukuj
9 grudnia  w naszym gimnazjum  już po raz trzynasty odbyła się bożonarodzeniowa uroczystość „Dzieci Rodzicom”, którą jak zwykle przygotowali pierwszoklasiści. Mieli szansę, by zaprezentować różnorodne talenty i sprawdzić swoją operatywność. Dla całej szkolnej społeczności to ważny moment integracji i kultywowania tradycji.

W programie niedzielnej uroczystości znalazły się m.in.: przedstawienie „Ufność betlejemska”, kolędy wykonywane przez solistów i chór, utwory muzyczne na instrumentach, taniec klasyczny i nowoczesny. Spektakl z przesłaniem o nadziei dawał otuchę i skłaniał do refleksji. Występy młodych artystów wyłonionych w szkolnym konkursie: „Mam talent” przyjęte zostały z entuzjazmem przez liczną widownię. Gorące emocje wzbudziła także aukcja bombek przygotowanych przez znane osoby z Sieradza oraz artystów scen warszawskich. Aukcję ekspresyjnie i z dowcipem poprowadziła redaktor naczelna Naszego Radia – Żanetta Marzuchowska. Dwadzieścia sześć licytowanych bombek znalazło nabywców. Najwyższe ceny osiągnęły prace:  Artura Andrusa, Żanetty Marzuchowskiej, Hanny Śleszyńskiej, Komendanta Głównego Policji Krzysztofa Woskowskiego oraz Wójta Gminy Sieradz Jarosława Kaźmierczaka. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na potrzeby naszej szkoły. Nauczyciele i Rodzice byli pod wrażeniem umiejętności artystycznych i organizacyjnych uczniów klas I. Cała społeczność szkolna jest  bardzo wdzięczna wszystkim życzliwym osobom, które nie odmówiły przygotowania bombki. Wszystkie prace były pełne kunsztu i artystycznego smaku. Podziękowania należą się także sponsorom, których wsparcie materialne sprawiło, że impreza zyskała na atrakcyjności. Pyszne ciasta i potrawy wigilijne naszych mam  zadowoliły najbardziej wymagające podniebienia.

Po części oficjalnej jak zwykle spędzaliśmy miło czas w kawiarenkach, magicznym sklepiku lub biorąc udział w loterii fantowej.

Imprezę możemy uznać za udaną, a dowodem na to, że „Dzieci Rodzicom” to piękna tradycja,  była obecność w tym dniu wielu absolwentów szkoły, których serdecznie pozdrawiamy.


Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała