21 marca

Drukuj
Pierwszy Dzień Wiosny był w tym roku w naszej szkole wyjątkowy. Na wszystkich uczniów czekało wiele atrakcji.
Pierwszo- i czwartoklasiści zostali zaproszeni przez koleżanki z klas II-ich na "Koncert na powitanie wiosny". Uczennice z klasy II (a, e i c) wykazały się nie tylko talentem muzycznym, ale również organizatorskim. Najpierw pożegnaliśmy zimę utworem Vivaldiego, a następnie widzowie wysłuchali wiele pięknych utworów o wiośnie. W repertuarze pojawiły się również piosenki, które były naszym uczniom znane od przedszkola, nic więc dziwnego, że bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania.
Przygotowane przez Inez Wysoczyńską, Olę Skrzydlewską, Ewę Adamczyk, Julię Świniarską i Karolinę Bakowicz "Powitanie wiosny" bardzo spodobało się pierwszakom. Słuchali z zainteresowaniem, a nawet były tańce i pląsy. Największym hitem okazała się piosenka "Kaktus" w wykonaniu Inez Wysoczyńskiej. Kolejną atrakcją było wspólne wykonanie piosenki "Czekolada", do której układ taneczny zaprezentowały pierwszaki. Na zakończenie uczniowie wysłuchali nastrojowej "Wiosny" Vivaldiego. Mamy nadzieję, że tak entuzjastycznie przywitana wiosna w końcu do nas zawita.
Samorząd Uczniowski przygotował również kilka propozycji na urozmaicenie dnia 21 marca:
  1. DZIEŃ BEZ MUNDURKÓW - wszyscy uczniowie mogli tego dnia zamienić strój szkolny na ubiór w wiosennych kolorach.
  2. Na 3 lekcji odbyły się:  
      KONKURS - QUIZ O TEMATYCE WIOSENNEJ
Zwycięzca quizu w każdej klasie otrzymał nagrodę niespodziankę ufundowaną przez samorząd szkolny /podobno słodką/.
      KONKURS - REBUS ZWIĄZANY Z NADCHODZĄCĄ WIOSNĄ
Wszyscy uczniowie przygotowali plakaty z rebusami, które zostały wywieszone na holu II piętra. Wszystkie klasy, a szczególnie pierwszoklasiści, zachwycili nas wysoką jakością artystyczno-estetyczną swoich prac.  Za poprawne rozwiązanie wszystkich rebusów czekała nagroda ufundowana przez Panią Dyrektor - słuchawki nauszne w wiosennym kolorze. Trzeba przyznać, że rebusy były intrygujące i rozwiązanie ich wymagało czasu i kreatywnego myślenia. Gratulujemy Zuzi Pierzak z klasy IVb, która okazała się w tym zadaniu bezkonkurencyjna i zdobyła główną nagrodę.
W związku z tym, że 21 marca jest również Światowym Dniem Poezji, postanowiliśmy na lekcjach języka polskiego zastanowić się nad tym, czym dla nas jest poezja. Kolejny raz wszyscy uczniowie mogli zostać poetami. Tworzyli liryki, tym razem według bardzo trudnego kodu. I chociaż to zadanie wcale nie było łatwe, nie sprawiło im najmniejszej trudności. Zabawa była znakomita. Podsumowaniem Dnia Poezji jest wystawa przygotowana przez Klub Miłośników Książek "Zaczytane SPGS", którą można oglądać w bibliotece szkolnej.

    

   

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała