rajd 20.04.2018r.

Drukuj
43. RAJD POWSTAŃCÓW 1863 ROKU „ŚLADAMI ŁUKI BAKOWICZA” 
    Wspaniała lekcja historii przy sprzyjającej pogodzie. Tak przebiegała w sobotę kolejna edycja rajdu prowadzonego szlakiem powstańców 1863 roku. Z zaproszenia sieradzkiego Oddziału PTTK skorzystało niemal 500 turystów, w tym liczna27 osobowa grupa uczniów. W tym roku trasa prowadziła po gm. Sędziejowice.
W trakcie rajdu można było poznać historię walk w okresie powstania styczniowego w naszym rejonie, posłuchać pieśni patriotycznych, poznać Pana Paweł Goździkiewicz - wnuka Teodora Goździkiewicza oraz wziąć udział w konkursach: wiedzowym i teatralnym.
Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o powstaniu styczniowym i książce „Śladami Łuki  Bakowicza” zdobył Mikołaj Szczęsny z Koła Turystycznego „Łaziki” z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi tego sukcesu!
Dziękujemy Pani Dorocie Karszni za zaprojektowanie nowego proporca naszego koła turystycznego, a Dobrusi Ciołek i jej mamie za jego piękne wykonanie. Nie tylko w naszej ocenie, ale i w ocenie jury zajął pierwsze miejsce!
Serdeczną opiekę nad „Łazikami” sprawowali jak zwykle: Panie Małgorzata Szafarz i Gabriela Kędzierska oraz Panowie: Jacek Kędzierski i Stanisław Kosatka i jak zwykle wrócili dumni ze swoich podopiecznych.
Szczegółowy opis rajdu i pełną galerię zdjęć można zobaczyć na:

http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/rajd-pttk-sieradz-szlakiem-powstancow-1863-roku-2018-w,4618357,artgal,t,id,tm.html

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała