Sukces drużyny SPGS

Drukuj
DZIEŃ BRYTYJSKI W SIERADZKIM JAGIELLOŃCZYKU
     W dniu 24 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Międzyszkolnych Potyczkach dla Szkół Podstawowych ”British Day” zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. ”. Udział w nich wzięło pięć reprezentacji ze szkół z Sieradza oraz gmin Wróbel i Sieradz.
  Konkurs miał na celu propagowanie kultury brytyjskiej, rozwijanie umiejętności językowych uczniów oraz praktyczne wykorzystanie znajomości języka angielskiego. W pierwszej części konkursu uczniowie mieli za zadanie m.in.:  odpowiedzieć na wylosowane pytania, odszukać w diagramie wyrażenia związane z kulturą Wielkiej Brytanii, ułożyć wierszyk z wykorzystaniem podanych wyrazów, poprawnie przeliterować w języku angielskim wylosowane słowa oraz rozpoznać piosenkę i brytyjskiego wykonawcę. Druga część potyczek składała się z 6 konkurencji sportowych, w tym  m. in. biegu wahadłowego i slalomu z przeszkodami.
     Niezmiernie miło nam poinformować, iż drużyna SPGS w składzie: Olga Leśniowska (klasa 7a), Mateusz Nawrocki (klasa 7a) i Michał Szewczyk (klasa IIa gimnazjum) zajęła w tym konkursie I miejsce wykazując się nie tylko imponującą wiedzą językową, ale i znakomitą sprawnością fizyczną. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy erudycji i rywalizacji bez tremy!

    

   

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała