Dzień Dziecka 2018

Drukuj
            W dniu 1 czerwca 2018r. odbył się w naszej szkole festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie uroczystość rozpoczął przemarsz całej społeczności szkolnej w olimpijskim kolorowym orszaku wokół kompleksu sportowego. Po otwarciu igrzysk przez Panią Dyrektor Renatę Daniszewską oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Karola Kalińskiego na bieżni pojawili się miłośnicy lekkoatletyki, którzy sprawdzali swoją szybkość i wytrzymałość w biegach sztafetowych. Następnie przeprowadzono na wszystkich poziomach klas zawody sprawnościowe. Pierwszoklasiści udanie debiutowali na sportowej arenie w: „sadzeniu ziemniaków” i ćwiczeniu „piłka nad głowami”. W przerwach między konkurencjami zwolenniczki fitness zachęciły do ćwiczeń całkiem sporą grupę ochotników, a na zakończenie imprezy można było zatańczyć słynną już w naszej szkole „belgijkę”.
W trakcie rywalizacji między klasami specjalne jury oceniało także postawę kibiców i styl dopingowania. W ostatecznej rywalizacji sportowej na poszczególnych poziomach  wygrały następujące klasy: IVA, VIIA, IID I IIIB. Najbarwniejszymi, najgłośniej dopingującymi okazali się kibice kl. IVA.
Najwięcej emocji całego stadionu wzbudził jednak mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami i nauczycielami a uczniami. W tym roku uczniowie okazali się lepsi i pokonali rywali 3:2. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. 
Opiekun Samorządu Szkolnego Pan Stanisław Kosatka ogłosił wyniki całorocznego konkursu na „Klasę Roku”. Wygrała klasa IVA – wychowawczyni P. Ewa Domagała.
Dodatkowymi słodkimi atrakcjami tego dnia były pyszne lody ufundowane przez rodziców.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i uczniom z grupy projektowej, którzy przygotowali Święto Sportu. To był bardzo miły dzień.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała