11 LISTOPADA 2018r.

Drukuj

„Kocham Cię, Polsko!”

        9.11.2018r. cała SPGS spotkała się na uroczystej akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny, który opowiadał o drodze Polski do niepodległości oraz o tym, jak we współczesnych czasach być prawdziwym patriotą. Włączyliśmy się również w akcję MEN „Rekord dla Niepodległej” i o godz. 1111 wraz z innymi szkołami oraz placówkami oświatowymi w kraju i za granicą odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wszyscy wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Rota” czy „Wojenko, wojenko”.
          Na zakończenie uroczystości szkolny zespół taneczny wykonał nasz narodowy taniec – poloneza, autorstwa Wojciecha Kilara z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”.
         To była piękna i wzruszając uroczystość. Tak jak umieliśmy najpiękniej, złożyliśmy hołd tym wszystkim Polakom, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Dziękujemy wszystkim artystom oraz Pani Małgorzacie Szafarz, Panu Piotrowi Augustyniakowi i Pani Kamili Matusiak za tę piękną lekcję historii.
                 Radość, że mamy dziś wolną Polskę cały czas w nas trwa!

PRZEJDŹ DO GALERII

 
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała