Dzień Patrona 22 października 2018r.

Drukuj
          My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać… - słowa „Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II” rozbrzmiały dnia 22 października z ust i serc całej naszej szkolnej społeczności podczas uroczystości Dnia Patrona. Tegoroczne święto obchodziliśmy pod hasłem „Jan Paweł II – promieniowanie ojcostwa”.  Taki temat był okazją do  rozważania  recytacją i śpiewem istoty ludzkiego rodzicielstwa, które swoje źródło ma w ojcostwie Boga Stwórcy. Nasza uroczystość miała szczególny charakter ze względu na 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę  Piotrową. Być może historia Lolka z Wadowic, który został papieżem zainspiruje uczniów naszej szkoły do wytężonej pracy, szlachetnego postępowania i przekonania, że każdy może zostać Wielkim Człowiekiem.
     Bardzo radosną i wzruszającą częścią szkolnego święta była ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych. Zanim pani dyrektor i pani wicedyrektor przyjęły pierwszaków do grona szkolnej społeczności, ci w swojej części artystycznej piękną recytacją i gromkim śpiewem udowodnili, że nie są już maluchami,  ale  pełnoprawnymi, obowiązkowymi uczniami.
     Ważną częścią Dnia Patrona był akt ślubowania nowo przyjętych uczniów z klas pierwszych, czwartych i siódmych. Wobec całej szkolnej społeczności i sztandaru szkoły uczniowie podjęli zobowiązanie, że będą współodpowiedzialni za rozwój i szczęście naszej szkolnej rodziny. Obiecali dbać o jej przyszłość i dobre imię oraz uczyć się i postępować jak najlepiej.
      Jak to w życiu bywa - radość splata się ze smutkiem, łzy z uśmiechem, szczęście z cierpieniem, sytuacje zaplanowane z niespodziewanymi. Podczas tegorocznego Dnia Patrona doświadczyliśmy tych  uczuć. Radosny charakter święta złączył się ze smutkiem, że pani od geografii – pani Dorota Wilk   pożegnała ten świat 21 października i odeszła do domu Ojca. Podczas uroczystości uczciliśmy pamięć p. Doroty chwilą ciszy i modlitwą. Tego dnia byliśmy bardziej poważni niż zwykle, ale nie zrozpaczeni, bo nasza miłość i nadzieja wykraczają poza doczesne życie i poza śmierć. Ufamy, że pani Dorota  świętowała Dzień Patrona w niebie w towarzystwie Jana Pawła II.
     Trudno nam dzisiaj uwierzyć, jak bardzo inny był świat przed czterdziestu laty, gdy nasz Patron wołał :Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Wtedy - 22 października 1979r. na Placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II uroczyście inaugurował swój pontyfikat i prosił :pomóżcie papieżowi (…) służyć człowiekowi i całej ludzkości. Jesteśmy dumni, że nosimy imię tego Wielkiego Polaka, a nasze świętowanie i codzienne postępowanie przyczynia się do realizacji papieskich wskazań.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała