PODSUMOWANIE PROJEKTU "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" !

Drukuj
        Klasy pierwsze, drugie oraz przedszkolaki realizowały wiosenną edycję programu Zdrowo jem, więcej wiem. Jest to projekt przygotowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie dzieci. Projekt powstał w odpowiedzi na coraz większy problem jakim jest nadwaga wśród dzieci.
Głównym celem projektu było wykształcenie u najmłodszych postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
     Nauczyciele biorący udział w projekcie prowadzili zajęcia, i organizowali konkursy dotyczącą zdrowego trybu życia. W ramach zajęć dzieci przygotowywały kanapki oraz rysunki zdrowego śniadania, z których stworzyły książkę kucharską. Opracowały także gry planszowe związane z piramidą żywienia. Dzieciaki spotkały się także z dietetykiem. Podsumowaniem programu jest wystawa prezentująca realizację powyższych działań.
     Liczymy na to, że przeprowadzone przez nas działania przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych naszych uczniów i zachęcą do wdrażania w życie zdobytej wiedzy.

    

   

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała