Wycieczka do Warszawy

Drukuj
      3 października uczniowie klasy 6a pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to nagroda za wygraną w konkursie na Klasę Roku 2018/2019.
   Jednym z punktów programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Oprowadzając młodzież po najciekawszych miejscach stolicy, pani przewodnik opowiadała ich historię, którą wzbogacała o anegdoty lub legendy. Uczniowie zobaczyli: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych. Mieli również okazję wejść do Kościoła pw. Świętego Krzyża, w którym znajduje się zabalsamowane serce polskiego pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina.
   Niewątpliwie ogromną atrakcją była wizyta na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki na trzydziestym piętrze, skąd uczniowie mieli możliwość podziwiania panoramy stolicy.
      W Centrum Nauki Kopernik uczniowie zobaczyli między innymi mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, jak działają niezwykłe urządzenia oraz poznali tajemnice wszechświata. Mieli także okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych.
       Uczniowie się przekonali, że Warszawa to niezwykłe miasto nie tylko ze względu na burzliwe dzieje historyczne lecz także ze względu na wyjątkowe piękno wielu znajdujących się tutaj miejsc.
ZOBACZ W GALERII
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała