APEL DO RODZICÓW

Drukuj

Szanowni Rodzice!

W związku z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa COVID-19 w Polsce, apeluję o porozmawianie z dziećmi na temat szczególnej dbałość o higienę.

W ramach profilaktyki warto, aby Państwo przypominali swoim pociechom o:

 

  1. dokładnym myciu rąk – dzieci często zapominają o tej zasadzie, jednak dorośli powinni im pokazywać, że również chętnie myją ręce. Aby umycie rąk dziecka trwało odpowiednio długo, warto zasugerować, by w trakcie wykonywania czynności śpiewało ulubioną piosenkę;
  2. zdrowej diecie i odpowiedniej ilości snu – rodzice powinni dopilnować, by ich dzieci odpowiednio się odżywiały i wysypiały. W ten sposób wzmocnią swój układ immunologiczny;
  3. ochronie w miejscach publicznych – dzieci mają tendencje do sięgania po każdą rzecz, która znajduje się w zasięgu ich wzroku. Należy w miarę możliwości oduczyć je tego zachowania, a w okresie jesienno-zimowym uczulić, by nie zdejmowały rękawiczek.

Również w ramach działań profilaktycznych prosimy Państwa o zastosowanie się do naszych szkolnych zaleceń:

  1. Jutro przy wejściu do szkoły zostanie umieszczony płyn antybakteryjny. Prosimy, aby po wejściu do szkoły zdezynfekowali Państwo nim ręce.
  2. Ponieważ to bardziej my dorośli jesteśmy narażeni na koronawirusa, ponawiamy naszą wcześniejszą prośbę o nie wchodzenie Państwa na teren szkoły bez ważnej przyczyny.
  3. Wszystkie dzieci są już na tyle duże, że bez problemu poradzą sobie w dotarciu od drzwi wejściowych do szatni i do klas. Pozwólmy im uczyć się przy okazji samodzielności. Zawsze są na dyżurze nauczyciele, którzy pomogą dzieciom w trudnych sytuacjach.

Liczę na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.

                                                        Z poważaniem

                                                       Renata Daniszewska

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała