Komunikat 2

Drukuj

KOMUNIKAT NR 2

DYREKTORA SPGS im. Jana Pawła II w Sieradzu

Szanowni Państwo.

      W związku z decyzją o zawieszeniu zajęć do dnia 10 kwietnia 2020r. mającą na celu zapobieganie oraz zwalczanie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem oraz w trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w SPGS. Wszelkie sprawy proponujemy załatwiać za pośrednictwem e-dziennika, poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie (43) 827-53-44, zgodnie Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U z 2020r. poz. 344).

 

     W dniach od 25.03.2020r. do 10.04.2020r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach od 8.00 do 14.00.

     Jednocześnie informuję, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w tym okresie, nauka odbywać się będzie zdalnie, tj. z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciele będą kontaktować się z Państwem oraz uczniami za pośrednictwem ustalonych już i funkcjonujących obecnie kanałów komunikacji elektronicznej, głównie dziennika elektronicznego. Nauka zdalna oparta będzie na realizacji treści z podstawy programowej kształcenia ogólnego, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

     Poniżej załączam link do nowych regulacji prawnych na temat zasad prowadzenia nauczania na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

     O szczegółach będą Państwo informowani na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny oraz za pośrednictwem ustalonych z wychowawcami form komunikacji.

 

Z poważaniem

Renata Daniszewska

 

Sieradz, dn. 24.03.2020r.

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała