Wielka Liga Czytelników

Drukuj

    

 

Mistrzowie i Wicemistrzowie Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

W  roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz im. Jana Pawła II po raz pierwszy przystąpiła do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” organizowanego przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” z Katowic.
 Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, kreowanie mody na czytelnictwo oraz promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.
 
Koordynatorami szkolnymi konkursu w naszej szkole były Gabriela Kędzierska Anna Biniek, oraz Monika Piaskowska.
Do pierwszego etapu projektu zgłosiło się 52 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik konkursu został wprowadzony do systemu obsługi projektu. Koordynatorzy dokonali wyboru książek do przeczytania dla dwóch  poziomów: klasy 1-4 i klasy 5-8. Każdy uczestnik konkursu otrzymał zestaw 10 testów w wersji papierowej. Wszystkie uzupełnione przez uczestników testy koordynatorzy sprawdzili  według klucza otrzymanego od organizatora a wyniki wprowadzili do systemu. W kategorii klas 1-4 uczestnicy zdobyli 238 sprawności, natomiast uczniowie klas 5-8 zdobyli 69 sprawności. W sumie wszyscy uczestnicy konkursu z naszej szkoły zdobyli 307 sprawności.
Etap drugi obejmował test kwalifikacyjny. Natomiast ostatnim trzecim etapem był test powiatowy. Wszystkie etapy projektu zostały przeprowadzone zdalnie przez szkolnych koordynatorów według klucza dostarczonego przez organizatorów konkursu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się wyłącznie czytelnicy z poziomu klas 1-4. Zmierzyli się w nim z testem dotyczącym książki Dominika Wieczorkiewicza pt. ,,Hulajnogą przez Smoczą Wyspę ”.
Tytuł Mistrza Powiatu na tym poziomie zdobyli:
 Antonina Nowak klasa IVa, Lena Pierzak klasa Ia, Leon Modrzejewski klasa IIIb
Tytuł I Wicemistrza Powiatu otrzymali:
Amaya Pachny klasa IVa, Anastazja Tarczyńska klasa IIc, Szymon Prekwa klasa Ic
II Wicemistrzem Powiatu został  Mikołaj Balcerzak klasa IIIc
Gratulujemy !!!
 

    

   

 

 

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała