26.06.20020r.

Drukuj
       Kochani Ósmoklasiści! 
     Nadszedł czas pożegnania. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami spędzić te dwa lata nauki w gmachu naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten ważny dla Was czas zapamiętacie, jako chwile, w których udało się Wam zrealizować własne cele i marzenia. Otrzymanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej to powód do dumy i zadowolenia - zakończyliście pierwszy ważny okres swojego życia. Nadeszła pora, aby rozpocząć kolejny etap Waszej wędrówki w dorosłość. Mamy nadzieję, że bogatsi w wiedzę przekazaną przez nauczycieli, będziecie szczęśliwie szukać „nowych nieodkrytych dróg”. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż ostatnie miesiące nie były łatwe. Zanim udacie się na upragniony wakacyjny odpoczynek, podsumujmy Wasze tegoroczne dokonania.
      Zdobyć biało-czerwony pasek nie jest łatwo. Trzeba uzyskać średnią ocen nie niższą niż 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali:
Z klasy 8a:
Kinga Jurek
Filip Kolasa
Dominika Kowalska
Szymon Łuszczek
Rafał Mańczyk
Oliwia Milczarek
Igor Paszkowski
Emilia Piecyk
Igor Rosiak
Lea Selimi
Franciszek Sobaszczyk
Oskar Szymczak
Mateusz Toruński
Maja Trela
Zuzanna Wesołowska
Z klasy 8b
Kacper Matusiak
Dominika Szala

 

Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie Ci wpisali się do Księgi Pamiątkowej Szkoły.
     Wśród uczniów, którym udało się zdobyć świadectwa z wyróżnieniem są prawdziwe mistrzynie, które otrzymały Specjalną Nagrodę Wójta Gminy Sieradz za uzyskanie najwyższej średniej ocen wśród uczniów klas ósmych. Są to: Emilia Piecyk i Zuzanna Wesołowska. Gratulujemy!
     Nagrodzone zostały również osoby, którym zabrakło trochę szczęścia do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem, bo ich średnia ocen mieści się w granicach od 4,5 do 4,74. Uczniowie Ci nie mają na świadectwie ani jednej trójki  a ich zachowanie jest wzorowe.
Nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
otrzymali: Martyna Grzelczak i Maria Romek z klasy 8a oraz Jakub Niedźwiecki z klasy 8b. Gratulujemy!
      Do największych sukcesów szkoły zalicza się wysokie miejsca uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Zajmują je uczniowie wybitni w danej dziedzinie, bardzo pracowici i traktujący naukę jak pasję. Osiągnięcie najwyższych laurów jest niezwykle trudne. W mijającym roku szkolnym Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki jest Rafał Mańczyk. Opiekunem merytorycznym Rafała była Pani Marzena Chudecka. Gratulujemy!
       Uczniowie klas ósmych mogą pochwalić się również osiągnięciami sportowymi. Najistotniejszym sukcesem naszych sportowców w mijającym roku szkolnym było I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.
A oto nasi najlepsi sportowcy wśród tegorocznych absolwentów, którzy za wybitne osiągnięcia i reprezentowanie szkoły na arenie sportowej, otrzymali nagrody książkowe:
Wiktor Bakowicz
Ignacy Komorowski
Rafał Mańczyk
Kacper Matusiak
Igor Paszkowski
Franciszek Sobaszczyk
Mateusz Toruński
Jan Świniarski
      Osobom, które specjalizują się w pewnej dziedzinie i wiedzą na temat swego przedmiotu więcej niż inni, przyznawany jest tytuł PRIMUS INTER PARES. W tym roku zdobywcami tego tytułu (łac. „Pierwszy Wśród Równych Sobie”) są:
-      z języka polskiego Filip Kolasa, nauczycielem przedmiotu była Pani Aleksandra Sipowicz
-      z języka angielskiego Igor Rosiak, nauczycielem przedmiotu była Pani Malwina Jaworska
-      z matematyki  i informatyki Rafał Mańczyk, nauczyciele przedmiotu to Pani Marzena Chudecka i Pan Piotr Wojciechowski
-      z fizyki Mateusz Toruński, nauczycielem przedmiotu była Pani Dorota Kanturska
-      z wychowania fizycznego Kacper Matusiak, nauczyciel przedmiotu to Pan Tomasz Ziarniak.
Uczniowie Ci otrzymali nagrody książkowe i honorowe dyplomy. Gratulujemy!
      W naszej szkole dbamy o to, by pielęgnować pamięć o patronie, wspominać Jego postać i głoszone wartości. Osoby, które tej idei poświęcały się konsekwentnie i godnie przez dwa lata edukacji zostały wyróżnione nagrodami książkowymi. Są to: Dominika Kowalska, Oliwia Milczarek, Maria Romek. Dziewczyny zajęły również II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II "TOTUS TUUS". Gratulujemy!
     Nagrodzone zostały także uczennice Amelia Fedorowicz i Oliwia Milczarek, które wyróżniły się aktywnością czytelniczą. Pani bibliotekarka
     Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Anny Szczepaniak - Toboły starał się uatrakcyjnić szkolne życie, zachęcał do współzawodnictwa w konkursach i różnych imprezach. Opiekun Samorządu Uczniowskiego pragnie podziękować Kindze Jurek – przewodniczącej SU za zaangażowanie i kreatywność.
      Podziękowania należą się również uczniom, którzy wchodzili w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły i godnie prezentowali sztandar naszej szkoły. Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali: Wiktor Bakowicz, Kinga Jurek, Ignacy  Komorowski, Natalia  Kulawiak, Kacper Matusiak, Lea Selimi, Dominika Szala, Maja Trela. Gratulujemy!
      Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy Wam jeszcze większych sukcesów w dalszej edukacji.
Drodzy Ósmoklasiści!  
      Życzymy Wam licznych sukcesów w dalszej edukacji. Odpocznijcie od komputerów, książek, zeszytów, szkolnej ławki i dzwonka budzika. Cieszcie się latem i słońcem.  A w swoich nowych szkołach rozwijajcie swoje pasje, realizujcie marzenia i … bądźcie po prostu szczęśliwi. Wspominajcie nas dobrze i czasem odwiedźcie!
Wasze wychowawczynie – p. Gabriela Kędzierska i p. Małgorzata Szafarz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała