Rok 2015/2016

Drukuj
 NAUKOWE:
Tytuły finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Maja Balcerzak, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta- matematyka
Julia Piaskowska- język polski
Kajetan Płachta - fizyka
Maja Balcerzak, Dawid Kapral, Hubert Paszkowski, Cezary Skoczylas, Borys Sośnicki, Jan Szymkiewicz, Maciej Tomczyk - wiedza o społeczeństwie  
 Tytuły laureatów - Maja Balcerzak , Kajetan Płachta i  tytuły   finalistów - Jakub Kowalski , Borys Sośnicki , Adrian Chłopowiec  Wojewódzkiego Konkursu Tematyczngo  „Matematyka- moja pasja”
Tytuły laureatów – Dawid Kapral, Jakub Andrzejak, Julianna Klęk i tytuł finalisty  - Łukasz Szczerkowski Wojewódzkiego  Konkursu Interdyscyplinarnego „First Step To Success”
W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Romek, Mikołaj Tomczyk, Jakub Kowalski, Jakub Wujda, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta i Wiktor Jasiński.
W Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym  „Pangea” tytuły finalistów zdobyli: Adam Dzikowicz i Wiktor Owczarek.
W konkursie matematycznym „Jagiell – MAT” dla gimnazjalistów zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka I miejsce zajął Adrian Chłopowiec, a II miejsce przypadło Mai Balcerzak.
W „Powiatowych  Potyczkach Matematycznych 2016” w kategorii klas I trzecie miejsca zajęli: Maria Kurzydło, Mikołaj Tomczyk i Julia Woźniczka; w  kategorii klasy II drugie miejsce zajął  Jakub Kowalski; w kategorii klasy III pierwsze miejsce zajęli: Adam Chłopowiec, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta, a miejsce trzecie zajął Wiktor Jasiński.
Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „British Day” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu wygrała drużyna PGGS- u w składzie: Julia Cieślicka, Iza Wołowicz, Bartłomiej Czyżak, Wiktor Jasiński, Mateusz Świątek.
W Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym dla Gimnazjalistów nasza drużyna „Gimludki” zajęła I miejsce.  Trzy osoby odniosły sukces indywidualny. Pierwsze miejsce zajął Kajetan Płachta, drugie miejsce wywalczyła Klaudia Leśniewska . Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Kęsiakowi ,
Michał Majewski zajął II miejsce w  międzypowiatowym  konkursie „Bezpieczni, Świadomi, Zdrowi”.
W konkursie literackim „ Album rodzinny” zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu oraz Wróblewskie Stowarzyszenie Oświatowe „NIE PYTAJ” Zuzanna Grzesiak zajęła  
I miejsce, a Natalia Świniarska i Katarzyna Pietrzak otrzymały wyróżnienia.
W V Wojewódzkim Konkursie Literackim „Młodzież pamięta”- Julia Piaskowska zajęła II miejsce.
Nasza drużyna w składzie: Nikola Borkowska, Zuzanna Grzesiak, Martyna Ulas, Adam Dzikowicz oraz Piotr Urycki w kategorii gimnazjalnej zajęła I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Poznaję św. Urszulę Ledóchowską – Patronkę Sieradza”.
Zwycięzcą II edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza został Bartłomiej Fornalczyk, Hubert Paszkowski zajął III miejsce.
W XXVI Seminarium Uczniowsko-Studenckim  „Problemy ochrony środowiska” Zuzanna Grzesiak i Martyna Ulas zdobyły: w kategoriiFilm” - I miejsce, a w kategorii  „Plakat” – III miejsce.
W konkursie wiedzy nt. powstania styczniowego i znajomości książki ,,Sprawy Łuki Bakowicza”- Maria Kurzydło  zajęła I miejsce
 
ARTYSTYCZNE:
Klaudia Idzikowska  i  Maja Stanioch  zostały laureatkami  w Konkursie plastycznym  „Kraina Świętego Mikołaja” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu. 
III miejsce w Konkursie  Piosenki Żołnierskiej w czasie XII Rajdu  Sieradzkiego „Szwędaczka” zajęła drużyna w składzie:  Kowalczyk Piotr, Matusiak Katarzyna, Miszczak Martyna, Mosek Martyna, Skoczylas Cezary, Paszkiewicz Hubert, Wołowicz Izabela, Ślipek Adam, Raźniak Kamila, Stanioch Maja
W Regionalnym Konkurs Plastycznym dla Gimnazjalistów „Portret Mozarta”, „Fortepian – król instrumentów muzycznych” /organizator: Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli/ nagrodę otrzymała Klaudia Idzikowska a Aleksandra Jabłońska – wyróżnienie.
SPORTOWE:
Drużyna w składzie: Ola Siemińska i Michał Jadwicki , Zuzanna Nogala i Olek Gozdalik  zajęła I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Szachowej, wygrała następnie zawody międzypowiatowe, a w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Szachowej zajęła wysokie IV miejsce.
Michał Jadwicki na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Szachowym w Turku zajął III miejsce w kategorii gimnazja.
Indywidualne Biegi Przełajowe – Szkolny Związek Sportowy (Mistrzostwa Powiatu) Alicja Karska IV m. , Piotr Bilski VI m.
Gimnazjada – Piłka Siatkowa Chłopców – Szkolny Związek Sportowy   drużyna w składzie: Makówka Dominik, Piasecki Franciszek, Piechota Dawid, Szczepanik Michał, Sieszchała Jakub, Płachta Kajetan, Sowała Michał, Janas Kacper, Szumicki Adam,  Makówka Sebastian, Lesiecki Mateusz, Modrzejewski Kacper, Zimny Maksymilian - Mistrzostwa Powiatowe I miejsce,      Mistrzostwa Rejonowe III miejsce
Gimnazjada – Piłka Siatkowa Dziewcząt – Szkolny Związek Sportowy w składzie: Bąk Izabela, Leśniewska Klaudia, Lejman Oliwia, Kaczmarek Karolina, Owczarek Natalia, Andrysiak Iga, Walczak Milena, Zawieja Zuzanna, Światkiewicz Natalia, Jagoda Oliwia, Kępniak Małgorzata, Kamola Wiktoria -  Mistrzostwa Powiatowe I m.,  Mistrzostwa Rejonowe -  VI m.
Gimnazjada – Tenis Stołowy Chłopców – Szkolny Związek Sportowy - I miejsce Bartosik Kamil Stasiak Adam  Sobczak DawidIm.  Mistrzostwa Powiatowe.
Gimnazjada – Tenis Stołowy Dziewcząt – Szkolny Związek Sportowy - Kasprzak Weronika Makowska Roksana- Im.  Mistrzostwa Powiatowe
Gimnazjada – Piłka koszykowa dziewcząt – Szkolny Związek Sportowy  Mistrzostwa Powiatowe IIIm.-  Skład drużyny: Dobras Marietta, Klęk Julianna, Tokarska Kinga, Dadoush Hana, Terka Milena, Wilczyńska Wiktoria, Kasprzak Weronika, Kicińska Katarzyna, Papierska Joanna, Karska Alicja
Gimnazjada – Piłka koszykowa chłopców – Szkolny Związek Sportowy  -  Mistrzostwa Powiatowe II miejsce. Skład drużyny: Król Dawid, Kapral Dawid, Andrzejak Jakub, Zimny Maksymilian, Bartos Jakub, Sieszchała Jakub, Gotkowicz Gabriel, Nowak Piotr, Płachta Kajetan, Kowalczyk Piotr
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała